НОИ - Национален Осигурителен Институт Здравно осигурителен форум
Октомври 01, 2014, 12:53:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:                            НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА НИ ХАРЕСАТЕ В ФЕЙСБУК Smiley
   Начало   Помощ Търси Календар Вход | Задай Въпрос към специалист - Регистрация  
NAP BG NAP BG
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви са документите,които се подават към работодателя и др. при бременност и ма  (Прочетена 9569 пъти)
nikoleta
Гост

Сподели:

Моя колежка излезе по майчинство,но понеже нямало кой да й каже кога ,къде и какви документи да даде след 42 дни от раждането от НОИ й спрели парите.Чак като се забавили доста ,тя разпитала тук -там,Но докато всичко тръгне отново минали 2 месеца без да има доход.Предстои ми същото и се зарових да намеря някъде точно кога,на кого и в какви срокове трябва да подавам ,та да не изпадна в същото положение.Не открих тази информация(може и да не съм я търсила точно където трябва).Моля,Ако някой може да помогне!Аз мислех,че всяка счетоводителка знае и трябва да уведомява служителите във фирмата,но в нашата фирма ми казаха сама да си ги следя тия неща!!!Ако знаех да съм изкарала един курс и по счетоводство...

« Какви са документите,които се подават към работодателя и др. при бременност и ма » Активен
margotooo
Гост

Така е счетоводителката е ДЛЪЖНА да ти каже какви документи са необходими,моята ми е подавала всички,дори не съм ходила до фирмата,а за 42 дни след раждане се подава декларация(съжалявам че не мога да кажа точно каква),но явно е ново,понеже и на мен се забави майчинството и при проверка от страна на счетоводителя-тя научи за този документ  Undecided,иначе преди раждане и след-трябва да носиш болнични,преди раждане-от АГ доктора,след -лекарката ще ти каже,ако родиш на термина-ще ти дадат от болницата,но ако преносиш-ще трябва пак от АГ-то да вземеш до раждането.Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО питай за декларацията,мисля че това е единственото нещо поради което може да се получи забавяне  WinkДано съм помогнала.

« Какви са документите,които се подават към работодателя и др. при бременност и ма » Активен
margotooo
Гост

"Та - подали ли сте декларация в ТП на НОИ по чл. 50. 51 от КСО с която да поискате изплащането на това майчинство до 410 ден. Ако да ? Работодателят Ви при които се подава тази декларация дали я е представил в НОИ. Ако всичко това е направено и работодателят ВИ е подал Декл. обр. №1 НОИ обикновенно плаща /по тяхен вътрешен закон/ до 15 дни максимум,  в крайни случаи има забавения.

Обикновенно след 135 ден и след изтичането на 410 ден от изплащането на обезщетенията има извесни забавяния. Конкретно в вашия случай трябва да знаете че когато плащането след 135 ден тръгне след това няма да има проблеми поне до 410-тия."

това е цитата от друга тема,може би става въпрос за тази декларация.
eniqd
нои бг
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

kak da se registriram i da polu4a pik
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  
Болнични |  Бременност |  Здравни осигуровки |  Майчинство |  Обезщетение за Безработни |  Осигурителен Доход |  Осигурителна Вноска |  Пенсии |  Пенсионни Осигуровки |  Хотели по ППР на НОИ |  НОИ БГ
Осигурен от НОИ Форум Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Проверен Статус