НОИ - Национален Осигурителен Институт Здравно осигурителен форум
Септември 18, 2014, 02:39:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:                            НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА НИ ХАРЕСАТЕ В ФЕЙСБУК Smiley
   Начало   Помощ Търси Календар Вход | Задай Въпрос към специалист - Регистрация  
NAP BG NAP BG
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Zdravna osigurovka  (Прочетена 1771 пъти)
iosidaniel
нои бг
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Сподели:

От 1990 г. живея в 4ужбина-Израел.От тогава до сега съм бил няколко пъти в България на почивка за не по-вече от 7-8 дни.Какъв е моят статут на български гражданин живеещ в Израел, по отношение на здравната осигуровка?Дължа ли нещо на държавата  като български гражданин живеещ в Израел?Също така, какво е необходимо да направя при случай,че решиме /семейството ми/да пребиваваме в България за по-дълго време?От началото на 1990 година до сега,а и за напред продължаваме да плащаме всичко необходимо за здравна осигуровка и застраховка съгласно законите на държавата Израел.Знам,че има официално споразумение м/у България и Израел именно по въпросите свързани  за здравното осигуряване,пенсиониране и др.,но в детайли никъде не намерих в сайта на НОИ нещо конкретно относно зададените въпроси.Ако някой има конкретна и-я, моля да сподели с няколко думи,благодаря.

« Zdravna osigurovka » Активен
2323
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 379

За да сте здравно осигурено лице по българското законодателство трябва да имате платени 36 месеца назад здравни вноски. За миналите години не дължите нищо понеже сте били в чужбина. При внасянето на тези вноски автоматично придобивате правата.

« Zdravna osigurovka » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  
Болнични |  Бременност |  Здравни осигуровки |  Майчинство |  Обезщетение за Безработни |  Осигурителен Доход |  Осигурителна Вноска |  Пенсии |  Пенсионни Осигуровки |  Хотели по ППР на НОИ |  НОИ БГ
Осигурен от НОИ Форум Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Проверен Статус